k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter

  Follow us

  Tapkite ETIAM Planet bendruomenės dalimi!

  Užsiprenumeravę naujienlaiškį, gausite pranešimus apie naujus produktus ir pasiūlymus pirmieji. Prenumeratoriams pirmam pirkimui dovanojame -10% nuolaidą.

   Paieška

   www.Etiamplanet.com

   Aktorės J. Zinkevičiūtės svajonių planetoje – drabužiai nekenkiantys bendruomenėms, kuriuose jie gaminami

   „Etiam planet“ pokalbiui kviesime žinomus žmones, tvarumo temos ekspertus, kurie pasidalins savo asmeninėmis istorijomis link pokyčių – link svajonių planetos išsaugojimo.

   Pirmoji mūsų viešnia – ypatinga asmenybė Justė Zinkevičiūtė, kviečianti moteris „Pasimatuoti jūrą“. 2016 metais pradėtas Justės projektas moterims apie jas pačias, kaip asmenybes, apie kiekvienai dovanotą gamtos dovaną – išskirtinumą. Šiemet projektas švenčia 5-ąjį gimtadienį.

   J. Zinkevičiūtė – aktorė. Dauguma ją atpažįsta iš jos vaidmenų lietuviškuose filmuose ir serialuose. Dar kiti pažįsta ją kaip knygos „Puodelis kavos prie jūros“ autorę.  Knygoje – nuoširdūs Justės pokalbiai su savimi prie puodelio kavos. Auksiniai pusvalandžiai – laikas, kurį Justė skiria tik sau: mintims, jausmams.

   „Antroji knyga – vis dar rašymo procese. Neskubu, nes norisi knygos istoriją „išjausti“ ir aš jaučiu didelę atsakomybę prieš moteris, kurios skaitys. Knygoje papasakota vienos moters istorija. Išgirdus ją, galbūt atsiras moterų, kurios norės keisti savo gyvenimus, nors knyga ne apie tai. Ji apie tai, kaip išgydytas skausmas ima tarnauti gyvenimui“, – pasakojo Justė.

   Nidoje gimusi ir vis dar labai daug laiko savo gimtajame mieste praleidžianti Justė sakė, kad Baltijos jūra jai yra gyvenimas ir beribis įkvėpimas.

   Pasimatuok jūrą“ nėra prekinis ženklas, tai moteriška filosofija, kurianti drabužius moteriai, aksesuarus ir kitus mielus dalykėlius. Kūryba moterims, kurios vaikšto basomis, kad ir mintyse“, – savo idėją pristato Justė.

   Šios vasaros „Pasimatuok jūrą“ beveik visi drabužiai sukurti iš audinių, kurie turi GOTS sertifikatą „Global Organic Textile Standart“, lietuviškai – tarptautinis ekologiškos tekstilės standartas. Tai garantas, kad drabužiui sukurti naudojamas  ekologiškas audinys. Jis nėra apdorotas kenksmingais chemikalais, tad jo gamybos procesas nekenkia aplinkai ar bendruomenėms, kuriose jis gaminamas. Tai labai svarbu, nes užtikrinama, kad gamyboje nuo pluošto auginimo iki galutinio produkto pagaminimo nenaudojamos kenksmingos ar toksiškos cheminės medžiagos, sukeliančios vėžį, apsigimimus ir kitas rimtas ligas tiems, kurie augina žaliavą ir gamina audinius.

   Akivaizdu, kad  Justei tvarumo tema aktuali ir ji renkasi pokyčius tvarumo link.

   „Taip ir kaskart vis sąmoningiau į tai žiūriu. Vienkartinius puodelius keičiu daugkartiniais, vienkartinius pirkinių maišelius – medvilniniais. Kosmetika – kuo natūralesnė, o buityje chemikalus vis dažniau keičiu nano šluostėmis“, – savo pokyčius pristatė Justė.

   „Prieš miegą perverčiau „Etiam planet“, kaip viskas gražu ir skoninga  – įvertino  J.Zinkevičiūtė.

   „Rinkčiausi dantų priežiūros priemones. Įprastai dantų šepetėlius keičiu kas tris mėnesius. Susidomėjau ekologišku dantų šepetėliu, kuriam keisčiau tik galvutes. Tai sumažintų plastiko naudojimą. Ir, žinoma, dantų pastą, dantų skalavimo priemones, nes kaskart prižiūrėdama dantis su itin daug chemijos turinčiais produktais pagalvoju, kaip kenkiu sau“, – rinkasi pokyčius su „Etiam planet“ Justė.

   „Etiam planet“ primena, kad įprasti plastiko šepetėliai nėra perdirbami. Tvarus Prancūzijoje pagamintas „Caliquo“ dantų šepetėlis turi viso gyvenimo garantiją. Jo kotelis medinis, pagamintas iš tvariai tvarkomos miškuose paruošiamos medienos. Galvutės šereliai keičiami, o jie pagaminti iš plastiko, kuris yra perdirbamas.

   Moterims, kurios matuojasi jūrą, „Etiam planet“ nori pasiūlyti iš močiučių laikų sugrįžusi aksesuarą – „močiutės sietkutę“. Ką jie bendro turi su jūra?

   Ogi daug? Pirmiausia, ji labai patogi išsiruošus į pliažą, o tiksliau – grįžtant. Smėlis lengvai išbyra iš daiktų. Ji stilinga, ekologiška ir madinga šį vasaros sezoną.

   O kita istorija, kad „sietkutės“ pradėtos gaminti fabrike Prancūzijoje, ant Viduržiemio jūros kranto. Iki to tame fabrike buvo gaminami hamakai jūreiviams ir krepšeliai susidėti daiktams keliaujant jūromis – „sietkutės“.

   ‚Etiam planet“ „sietkutės“ – prancūzaitės. Tai tamprieji pirkinių krepšeliai „Filt 1860“. 1860  ženklina nuo kada jie pradėti gaminti. Krepšeliai spalvingi, pagaminti iš natūralios medvilnės ir atneša labai gražią žinutę. Kiekvienas krepšelis vardinis – ant etiketės prašytas vardas to, kas rankomis nėrė šį krepšelį. Žmogaus rankų darbas vis labiau vertinamas visame pasaulyje.

    „Etiam planet“ dėkoja Justei ir „Garbanėlė“ už nuotraukas 😉

   X