k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter

  Follow us

  Tapkite ETIAM Planet bendruomenės dalimi!

  Užsiprenumeravę naujienlaiškį, gausite pranešimus apie naujus produktus ir pasiūlymus pirmieji. Prenumeratoriams pirmam pirkimui dovanojame -10% nuolaidą.

   Paieška

   www.Etiamplanet.com

   Laima Tamulytė

   L.Tamulytė renkasi tai, kas natūralu, kokybiška. Ji piktinasi kitų požiūriu: „Po manęs, nors ir tvanas“

   Nuoširdumas ir atvirumas tiesiog sklinda nuo L. Tamulytės, po vedybų –  Stončės, bet labiausiai kaip į visų atmintį įsiveržusią Mamą Rock‘n Rool – drąsią, linksmą ir temperamentingą atlikėją. Na, tiesiog turiu taip pristatyti, nes tokią ją pažįstame.

   Tad kai Laimos paklausiau, ką ji mano apie tvarumą, patyriau netikėtumą – pasirodo ji tikra tvarių namų ekspertė, galinti pasidalinti žiniomis apie natūralius, kokybiškus ir stilingus produktus.

   Nemėgsta, kai švaistomas maistas

   „Namuose šventas reikalas rūšiuoti atliekas, net maisto likučiai (labai nemėgstu švaistyti maisto) visada virtuvėje surenkami į kibirėlį ir keliauja į komposto dėžę, kurioje atsiduria ir lapai, ir žolė, ir piktžolės.

   Daugkartiniai padėkliukai kepiniams, aukštos kokybės puodai, kuriuose ruošiant maistą naudojama mažiau energijos – tai rasite mano šeimos namuose. Energijos taupymas, naujosios technologijos –  svarbiausias kriterijus renkantis buities daiktus“, – apie tvarų gyvenimą kalbėti Laima pradeda nuo kasdienių įpročių ir šiuolaikiško požiūrio kuriant namų aplinką.

   Išvengė nevaldomo pirkimo

   „Su mažylės atėjimu vėdinimas ir švarūs namai nuo dulkių tiesiog tapo būtinybė. Tai buvo didelis sprendimų ir priemonių ieškojimo periodas. Atsirinkome tik vandenį naudojančias nano šluostes, ekologiškus skalbiklius, ploviklius. Įsigijome karštais garais plaunantį siurblį. Įvairius purškiančius kvapiklius pakeitėme natūralius eterinius aliejus garinančiais difuzoriais“, – pasakoja Laima.

   „Visos mamos sutiks, jog noras vaikui duoti viską gali tapti nevaldomu pirkimu. O manijos pasekmė – „apželti“ daiktais, kurių, didelė tikimybė, gali neprireikti arba tiesiog bus panaudoti minimaliai.

   Tad aš paspaudžiau maksimaliai stabdžio pedalą ir nepagalvojusi keletą kartų nepirkau nieko“, – patirtą rimtą vartotojiškumo išbandymą prisimena pašnekovė. Tačiau patirti motinystės džiaugsmą – mažylio miniatūriniais rūbeliais, žaisliukais, vaiko auginimo daikteliais, Laima rado kitą būdą – bendrystę su kitomis mamomis.

   Rado bendraminčių

   „Pradėjau nuo smagiausio dalyko – priėmiau visus artimiausių žmonių siūlomus jų mažųjų išaugtus rūbelius. Kol pati nepatirsi, tol ir nepatikėsi, kaip greitai viską mažyliai išauga, tad kad tiek, kiek nupirktum, yra daug per daug.

   Atradau keletą puikių populiarių internetinių svetainių, kuriose mamos dalinasi, keičia, parduoda ir perka vienos iš kitų jau išaugtus vaikų rūbelius ir net žaisliukus. Tad ne tik pasidžiaugi nuostabiais vaikiškais daiktais, bet ir supranti, kad prisidedi prie vartojimo mažinimo ir šeimos biudžeto taupymo. Tad kas gali būti smagiau?“, – apie vis tvaresnį ir sąmoningesnį šeimų gyvenimą pasakoja Laima.

   Erzina neatsakingas žmonių elgesys

   Žinoma, Laimą šiems tvariems atradimams paskatino jau turimi įpročiai.

   „Įprotis vežtis daugkartinį puodelį kavai ar arbatai, o vėliau įsigyti patogius termosiukus atsirado iš pomėgio keliauti. Šią praktiką nusižiūrėjome Skandinavijoje. Ten tai ypač populiaru. Pas mus vis dar karaliauja įprotis – perku, panaudoju ir išmetu, esą taip patogiau“, – Laimą tai jau labai erzina.

   „Galiu paatvirauti ir daugiau. Man ypač skaudu matyti miškuose išverstas šiukšles, po vasaros savaitgalių likusias krūvas nuodėgulių ir šalia pūpsančias puotos liekanas.

   Apmaudu, jog sąmoningumas ateina per lėtai. Per daug paprastai mes suprantame gamtos duotybes. Pabandykime pamąstyti, ar nesigailėtume dėl savo tokių bjaurių poelgių, jei atsukus kraną, nebetekėtų geriamas vanduo. Ar apie tai pagalvoję, nejaučiate kaltės?“, – kviečia susimąstyti apie gamtai žmogaus sukuriamas pasekmes pašnekovė.

   Kiekvienas daiktų, priemonių, maisto įsigijimas – sprendimas elgtis su gamta draugiškai ar vis dar gyventi pagal posakį „Po manęs nors ir tvanas“.

   „Sietkutė“ Filt1860 – rankinė Nr.1

   „Labai apsidžiaugiau pamačiusi „Etiam planet“ labai stilingus daugkartinius pirkinių krepšius. Visoms draugėms pasigyriau ir visoms tos „sietkutės“ tapo rankinėmis Nr. 1“, – didžiuojasi drauges nustebinusi Laima, nes moteriškos temos apie stebuklingus kosmetikos produktus nėra Laimos populiariausia pokalbių tema.

   „Kalbant apie kosmetiką – nežinau, kiek dabar nukris nuo kėdės šias eilutes skaitančių moterų, bet per visą savo gyvenimą, o man jau 42-eji, nesu buvusi pas kosmetologę. Niekada nebuvau soliariume, nenaudoju jokių šveitiklių, serumų, kaukių. Aš net kremo neturiu! Nenaudoju – neturiu tam nei noro, nei potraukio. Dekoratyvinė kosmetika naudojuosi, kai tenka vesti renginius, filmuotis laidose, dalyvauti fotosesijose. O taip tai vaikštau baisi! Tokia, kaip jau gamta sutvėrė. Tik negalvokite, kad gal dar ir nesiprausiu, prausiuosi, šiam malonumui naudoju tik natūralius ir kokybiškus kūno prausiklius“, – linksmai pasakoja  Laima.

   Produkto vertė ne tik kainoje,  bet ir kokybėje

   Kodėl žmonės dar retai renkasi įprastus produktus, o ne natūralius ir kokybiškus, Laima žino. „Ekologiški produktai turi keletą dalykų, darančių juos nepatraukliais – tai kaina bei trumpesnis jų galiojimo laikas. Matyt, gyvenimo tempas jau mus įpratino prie ilgo galiojimo produktų, kad nesuvokiame, jog tą patogumą mums užtikrina konservantai ir priedai. Svarstau, ar kiltų noras produktą naudoti, jei žinotume, kokią žalą darome sau taip elgdamiesi.

   Kainos skirtumas dažnai lemia pasirinkimą prastesnės kokybės, bet pigesnį produktą, nesuvokiant, kad prekės vertė ne tik kainoje, bet ir kokybėje“, – aiškina Laima.

   Natūralus ir kokybiškas muilas – visiems švaros ritualams

   Laimutės tvarių atradimų krepšelyje iš „Etiam planet“ dar vienas natūralus produktas iš Prancūzijos – Marselio muilas, kurio receptas siekia šimtmečius. Jis gaminamas iš alyvuogių aliejaus ir jūros druskos. Tai universaliausias švaros produktas. Tinka kūnui, plaukams, skalbiniams, indams ir visiems paviršiams plauti, skalbti, švarinti. Marselio muilas – geriausias pavyzdys, kad ekologiški produktai nėra brangūs, nors tai aukščiausios kokybės, aplinką ir sveikatą tausojantis produktas, atnešantis tikrai lengvus pokyčius tvaraus gyvenimo link.

   „Dar pasitaupau. Laukiu, kol pasibaigs mano turimi produktai. Tuomet mėgausiuosi prancūzišku Marselio muilu. Dabar tik uostau, nes maloniai kvepia“, – štai kokia kantri yra Laima.

   Maistui tausoti – Vaškainio bičių vaško drobelės

   Na, ir žinoma Laimai, kaip atsakingai šeimininkei, Lietuvoje pagal naujausią technologiją gaminamos bičių vašku padengtos ekologiškos drobelės – vaškainiai. Į ekologiškas drobeles įvyniotas maistas ilgiau išlieka šviežias. Jose saugomi kepiniai, sūris, žalumynai ar daržovės nepraranda savo maistinių ir skonio savybių. Drobelėmis tinka uždengti indus su saugomais produktais. Drobelės daugkartinės, skirtos pakeisti aplinkai ir sveikatai žalingą, bet labai plačiai naudojamą maistinę plėvelę.

   „Mano dukrytės auklytė pirmoji išbandė bičių vaško drobeles, ji dar daugiau žino apie natūralius produktus. Ji liko sužavėta“, – apie atradimus su „Etiam planet“ baigė pasakoti Laima.

   X